تبلیغات
اصلح ترین اندیمشک

اصلح ترین اندیمشک
اندیمشک سرای مردم غیور و قهرمان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظر خود را راجع به مطالب وبلاگ بگویید.


استاندارخوزستان رییس و اعضای ستاد انتخابات این استان را منصوب کرد

استاندارخوزستان رییس و اعضای ستاد انتخابات این استان را منصوب کرد

 

عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان دراحکام جداگانه ای رییس و اعضای ستاد انتخابات استان خوزستان درامر برگزاری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری  را منصوب کرد

  دکتر مقتدایی فرج ا... خبیر معاون سیاسی و اجتماعی خود را به عنوان رییس ستاد انتخابات استان خوزستان برگزید.

  سایر  اعضای ستاد انتخابات استان خوزستان که طی احکام جداگانه ای ازسوی استاندارخوزستان منصوب شده اند، بدین شرح است :

 - قدرت  دهقان معاون امنیتی وانتظامی استاندار به عنوان عضو ومسوول کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات استان خوزستان

- علی عماد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی به عنوان عضو و مسوول کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات

- محسن اورکی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خوزستان به عنوان دبیرستاد انتخابات استان

-سید کریم سید نور مدیرکل بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به عنوان عضو و مسوول کمیته حقوقی ستاد انتخابات

 - خسرو پیرهادی مشاور و مدیرکل حراست استانداری به عنوان عضو و مسوول کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات استان خوزستان منصوب شدند.

- جمال درویش مشاور استاندار درروابط عمومی و امور بین الملل به عنوان عضو و مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات

- محسن سزاری مدیرکل فناوری و اطلاعات استانداری به عنوان عضو ومسوول کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات منصوب شدند.

 

 

 

متن حکم رییس ستاد انتخابات استان خوزستان بدین شرح است :

جناب آقای فرج ا... حبیر

معاون محترم سیاسی و اجتماعی

سلام علیکم

با عنایت به عزم و اراده و تاکیدات دولت تدبیرو امید در برگزاری هرچه باشکوهتر و قانون مدار انتخابات و به استناد ماده 25قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 9 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری به موجب این حکم جنابعالی را باحفظ سمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان درامر برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری منصوب می نمایم .

   فراهم سازی همه تمهیدات لازم و ضروری برای برگزاری انتخاباتی درشان و تراز مردم بزرگ و رشید استان خوزستان ، انتخاباتی که درآن    حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مرّ قانون و درفضایی امن و توام با نشاط و آرامش کاملا رعایت گردد ، وظیفه و ماموریت خطیرجنابعالی است که انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات و با تلاش و کو شش نسبت به آن اهتمام نمائید.

  برای تحقق این مهم تشکیل و راه اندازی ستادی با حضور معاونین امنیتی و انتظامی , توسعه مدیریت و منابع انسانی , مدیران کل ادارات سیاسی , انتخابات و تقسیمات کشوری , مدیریت عملکرد , بازرسی و امور حقوقی , حراست , روابط عمومی و امور بین الملل ، فناوری و آمار و اطلاعات امر ضروری و مورد تاکید است

  بدیهی است کلیه معاونین , مدیران و سازمان های وابسته , فرمانداری ها و بخشداری ها نهایت همکاری را باجنابعالی به عمل خواهند آورد . ضمن انکه کلیه دستگاههای اجرایی نیز براساس ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 77 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری حمایت و همکاری لازم را مبذول خواهند داشت .

    امید است درپرتو عنایت حق تعالی و رهنمود های مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیروامید انتخاباتی با شکوه و قانونی با مشارکت حداکثری ملت انقلابی و مومن و تقویت هرچه بیشترنظام مقدس جمهوری اسلامی برگزارگردد.

                                                                     عبدالحسن مقتدایی 


[ بیست و چهارم اردیبهشت 94 ] [ 01:37 ق.ظ ] [ اندیمشکی ]
نگرانی ما هنوز رفع نشده است

عضو شورای شهر اندیمشک در گفتگو با خبرنگار ما با انتقاد از وضعیت کنونی دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری اندیمشک گفت: اعتقاد بنده این است که در یک مرکز علمی، رفتارها هم باید علمی باشد اما امروز واقعاً اینگونه نیست.

مهدی قلی کیانی افزود: در زمانی که شورا برای اولین بار به قضیه این دانشگاه ورود پیدا کرد افرادی به عنوان مؤسس یا سهامدار و نیز سرپرست دانشگاه به شورا دعوت شدند و پس از بحث های فراوان اعلام کردند که چون بین خودشان اختلاف وجود دارد در صورت حفظ حرمتشان، حاضرند سهام دانشگاه را به شهرداری ببخشند اما با لج و لجبازی هایی که از سوی عده ای صورت گرفت کار به جایی کشیده شد که شورا مصوبه ای را صادر کرد که [خود] در اجرای آن مانده است.

وی اضافه کرد: در این مصوبه ۲نکته بارز آمده است یکی «ملغی کردن مصوبات و تصمیمات غیرقانونی گذشته» و دیگری «تعیین تکلیف مدیریت و تعیین مدیر جدید» اما هیچکدام از این دو مورد تا به امروز اجرا نشده و ما نگران این موضوع هستیم که چرا شهرداری در راستای اجرای مصوبه، علیه سهامداران یا موسسان، هیچ طرح دعوای حقوقی نکرده است؟!.

قلی کیانی گفت: اگر از همان ابتدا به صورت توافقی، این افراد کنار گذاشته می شدند – کمااینکه خودشان هم حاضر به این کار بودند – خیلی بهتر بود  و در واقع راه یک ساله، یک شبه طی می شد اما اعضای شورا گوش نکردند و جای سؤال اینجاست امروز که می گوییم قانون، چرا اقدام قانونی نمی کنند؟!.

وی تصریح کرد: کسی نمی تواند ۳ سال به عنوان سرپرست [مشغول به کار] باشد و اینکه حکمش را نزده اند، برای من به عنوان نماینده مردم[در شورا] قابل هضم نیست و از طرفی چرا شهردار می گوید «من با رایزنی با اعضای شورا به این نتیجه رسیده ام که سرپرست فعلی باقی بماند»! در حالی که ما اسنادی را آوردیم که از سیر حرکات شبهه برانگیزی در این مجموعه حکایت دارد.

وی خاطر نشان کرد: اعتقاد شورای چهارم این است که شورای سوم در بحث دانشگاه علمی – کاربردی تخلف کرده و اگر ما می خواهیم با این تخلف برخورد کنیم نمی شود مدیر مجموعه، عضو همان مجموعۀ متخلف باشد! یعنی نمی توان فردی را مسئول بررسی و رسیدگی به تخلفی کرد که خودش انجام داده است!.

عضو شورای شهر گفت: ورود سرپرست فعلی دانشگاه علمی – کاربردی از روزی که عضو شورا بوده به عنوان سرپرست دانشگاه مذکور خلاف نص صریح قانون شوراها است که می گوید: «سرپرست دانشگاه حتی نمی تواند کاندیدای شورای شهر شود» چه برسد به اینکه این دانشگاه که دانشگاهی است در حوزه انتخابیه اندیمشک، زیر نظر و تابع شهرداری است که عضو شورا به هیچ عنوان نمی تواند به لحاظ حقوقی ارتباطی با شهرداری داشته باشد چون ناظر بر شهرداری است و نمی توان عضو شورا بود و درعین حال رئیس دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری هم بود!.

وی افزود: طبق گفته حسابدار [سابق] دانشگاه، سرپرست فعلی این دانشگاه در تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۳ از وی خواستار اسناد مالی دانشگاه جهت ارائه به شورای شهر می شود که حسابدار نیز در تاریخ ۲۰ / ۸ / ۹۳ اسناد را در اختیار سرپرست دانشگاه می گذارد اما وی تاکنون این اسناد را به شورای شهر و شهرداری ارائه نکرده است.

وی اضافه کرد: در موردی دیگر، سرپرست فعلی در تاریخ ۲۸ / ۱۱ / ۹۳  به مرخصی رفته و در تاریخ ۲ / ۱۲ / ۹۳ پس از بازگشت از مرخصی، نامه ای به حراست دانشگاه می نویسد و مدعی می شود که سامانه های مالی مرکز، مورد دستکاری قرار گرفته و تمام اطلاعات مالی دانشگاه پاک شده است.

قلی کیانی گفت: این سؤال پیش می آید که این مسئله چرا به شورا و شهرداری اطلاع داده نشده؟ و علاوه بر آن، چند روز بعد از نگارش این نامه، حسابدار، برکنار شده و ۱۰۰ میلیون از حساب دانشگاه برداشت می شود!.

وی یادآور شد: سرپرست فعلی دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری، هفته ای ۲۴ ساعت تعهد تدریس به آموزش و پرورش دارد و از طرف دیگر در دانشگاه های فرهنگیان و علمی – کاربردی مشغول به تدریس است و در واقع فردی چند شغله است که مجموعه ساعات تدریس وی بالغ بر ۵۴ ساعت می شود حال اگر بخواهیم کل ساعات اداری را در یک هفته بشماریم چند ساعت می شود؟ آیا با این شرایط دیگر توان و فرصتی برای انجام وظیفه و گرداندن چرخ دانشگاه علمی – کاربردی برای وی باقی می ماند اما با این حال ادعا می کند که در مدت ۳ سال سرپرستی خود حتی یک ساعت هم به مرخصی نرفته است!.

وی همچنین گفت: آیا درست است که فردی خودش مدیر دانشگاه باشد و ساعات زیادی از تدریس را به خودش اختصاص دهد آن هم بدون ارتباط با رشته تحصیلی اش؟ مثلاً «حقوق کار» تدریس کند در حالی که رشته تحصیلی خودش ادبیات است! و اصولاً یکی از ابهامات اساسی که وجود دارد این است که یک تحصیلکرده ادبیات چگونه می تواند به عنوان رئیس دانشگاه علمی – کاربردی که یک مرکز فنی است منصوب شود؟! و من فکر می کنم یکی از دلایلی که موجب شده ۳ سال حکم ریاست وی به تأخیر بیفتد همین عدم ارتباط مدرک با جایگاه سازمانی اش بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: اگر از میان جوانان تحصیلکرده این شهر فردی سالم با وقت آزادتر و با رشته تحصیلی مرتبط با این دانشگاه به ریاست این مرکز منصوب می شد نه این حواشی پیش می آمد و نه کیفیت آموزشی و خدمات فدای این هیاهوهای سیاسی می شد.

مهدی قلی کیانی در پایان این گفتگو تأکید کرد: ما نگران این مسائل هستیم و باز هم می گوییم شهردار نباید بگوید «چون عده ای از شورا گفته اند، ایشان را انتخاب کرده ام»! این حق مردم و حق دانشجویان نیست.

منبع: سایت اریترین

[ نهم اردیبهشت 94 ] [ 07:07 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
تاریخ بیانگراین امرمهم است،که خروج ازعقب ماندگی ورسیدن به یک توسعه پایدار به یکدفعه وآنی صورت نپذیرفته، بلکه جریان ویک فرآیند لازمه این پیشرفت بوده است یعنی فرآیندهای اقتصادی وفرهنگی ازیکسو وساختارهای سیاسی واجتماعی ازسوی دیگرقطعا جریان سازبوده اند و مستلزم این بوده است که نظام سیاسی شخص محور واقتدارگراجای خودرابه نظامی فراگیر داده که خود زمینه حضور همه نخبگان رادرتکامل وپیشرفت جامعه ممکن نموده است.
ازآنجاییکه دولت تدبیر وامید مساعی خودرا بکارمیگیرد تاعقلانیت باتدبیرپیوند بخورد ومیوه امیدازآن بهره برداری شود وبرهمه عیان است، که امید بدون دسترسی به توسعه یافتگی درهمه زمینه ها بی معناست، بنابراین دردولتی که تصمیمات با عقلانیت عجین نشود، تصمیمات بدون پشتوانه علمی وتحقیقاتی چاره ای جزواپسگرایی وگرفتاری دردام عقب ماندگی ندارد، بنابراین خروج ازشتابزدگی واقتدارگرایی مستلزم توجه به رای واندیشه خردمندان جامعه است، پس دولتی که بادوریل تدبیر وعقلانیت میخواهد به پیش رود،بایدساختاری راطراحی کند که همه شهروندان بویژه عقلای قوم درآن ساختار به تفکر بپردازند.دست اندرکاران دولت تدبیرباید بدانند،تدبیر بدون تفکر وخرد جمعی به توسعه پایدار نمی انجامدودولتمردان باید براساس شعاری که داده اند فضاهایی راایجاد کنند تا شهروندان به فراخور تجربه وعلاقه خود دردرون آن به تامل وتفکر بپردازند،یعنی اگر بستر مناسب آماده شود، وساختار سازی شود وشهروندان دردرون آن ساختار حق انتخاب داشته باشند، آنان احساس امید بیشتری پیدا می کنند درنتیجه واگرایی وتشتت واختلاف جای خودرا به همگرایی وهمزبانی خواهد دادوشهروندان باآگاهی تمام درصدد فکراصلاح آرام وتدریجی ساختارها ناکارآمد برخواهند آمد،وباایجاد ساختارهای کارآمد وفعال درمسیر توسعه گام برمی دارند،پس لازم است، سیستم جایگزین فردشودوبکارگیری این روش تناقضات موجود راغیر فردی،صلح آمیزو منطقی تر می کند. بنابراین اگرجامعه ای خواهان تحول درمسیرتوسعه است، ابتدا باید افکارو عادات آن در میان تصمیم سازان وسپس دردرون جامعه متحول شود ونهادینه شود.
دراین راستا یکی ازتصمیما تی که ازسوی جناب دکتر مقتدایی،استاندار محترم خوزستان بعنوان سکاندار دولت تدبیر دراستان اتخاذ گردیده،دعوت جمعی ازهم استانیها ی ما برای ایجاد یک مجمع مشورتی درجهت توسعه استان خوزستان است، این حرکت وتصمیم جناب استاندار تلاشی است برای هم اندیشی وخروج ازاقتدارگرایی وتصمیمات فردی است که بایداین رابه فال نیک گرفت وارج نهادوآنرا یک گام جدید درمسیرآنچه دولت اعتدال عنوان کرده، درنظر گرفت، وامروز برماست که چگونه ازاین بستردرجهت توسعه پایدار وهمه جانبه استان بهره بگیریم وزمینه رابرای حضور فرهیختگان ونخبگان استان. فراهم نماییم.” علمدار ادیبی، فعال سیاسی وعضو مجمع مشورتی توسعه استان خوزستان”

[ نهم اردیبهشت 94 ] [ 06:01 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]

سلام ماشااله

حالت چطور است؟ حال ما که خوب است اما تو باور نکن. کجایی برادر؟ کجایی که دلمان برایت سخت تنگ است. کجایی که محفلمان عاری از حرف های سنجیده ات و نگاهمان محروم از چهره دل نشین و لبخند زیبایت است. کجایی که این روزها احساس نیاز سرتاپایمان را فراگرفته و در به در خیالی آسوده ایم.

آری عزیزم باز هم بوی انتخاب و انتخابات از شهرمان می آید. باز هم جلسات شبانه و استعفاها و سلام و احوالپرسی های طمع دارو ختم و عروسی های بی دعوت! همان شهری که آرزویت خدمت به مردمان خوبش بود . همان شهری که برای آبادی اش همه چیزت را فدا کردی. قرارمان مگر این بود برادر؟ مگر انتخابات بدون ماشااله هم می شود؟ خدایت بیامرزد مرد روزهای سخت بودی .

اما خیالی نیست . تونیستی اما آیینه تمام نمای تو دل گرممان می کند. مهدی را می گویم که جمال و کمالش از تو بیشتر نباشد کمتر هم نیست. او باید باشد باید به میدان بیاید و راهت را ادامه دهد چرا که راهت خدمت صادقانه و بی منت بود.

بدین وسیله  ما جمعی از جوانان شهرستان اندیمشک حمایت خود را از کاندیداتوری مهدی قلی کیانی برای انتخابات مجلس دهم اعلام کرده و از ایشان خواهشمندیم کاندیداتوری خود را اعلام نماید.

 

پی نوشت: این متن توسط یکی از کاربران فرستاده شده که از ذکر نام خود نیز خودداری نموده و خواسته اند که منتشر شود.

 
طبقه بندی: اخبار انتخابات نمایندگی مجلس،
[ دوم اردیبهشت 94 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


،خدا را شاکرم که توانستم اسباب آگاهی شما دوستان و مردم عزیز و فهیم اندیمشک و بخش الوار گرمسیری را فراهم کنم. مردمی که همیشه در سخت ترین شرایط آگاهانه تصمیم گرفته اند و وفاداری خود را به انقلاب نشان داده اند. مردم عزیز، ما همان هایی هستیم که نگذاشتیم یک وجب از خاکمان به دست دشمن برسد. ما همان هایی هستیم که معروفیم به شهر یک هزار شهید. ما همان هایی هستیم که بهترین جوان هایمان را حتی تا به امروز تقدیم به انقلاب کرده ایم. ما همان هایی هستیم که افتخار کشور در میادین ورزشی، علمی و فرهنگی هستیم. پس امروز به خود می بالیم و افتخار می کنیم.

لازم می دانم از تمامی کسانی که در این مدت بنده را در هر چه بهتر شدن کیفیت وبلاگ با نظرهای سبز و هوشمندانه شان کمک و یاری کردند تشکر کنم. الحق و لانصاف حضور شما دوستان عزیزم گرمای خاص و ویژه ای به این وبلاگ داده . و لازم می دانم از شما برادران و خواهرانم خواهش کنم چنانچه کمی و کاستی وجود داشت که قطعا وجود داشته به بزرگی خودتان ببخشید و باز خواهش کنم که من و وبلاگ حقیرانه ام را تنها نگذارید.

با تشکر از همه شما

مدیریت وبلاگ


aslahtarineandimeshk@gmail.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • تعبیر خواب
  • کوفه
  • ضایعات