تبلیغات
اصلح ترین اندیمشک

اصلح ترین اندیمشک
اندیمشک سرای مردم غیور و قهرمان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظر خود را راجع به مطالب وبلاگ بگویید.


4 آذر 65
روز مظلومیت و ایستادگی مردم اندیمشک

وعده ما: سه شنبه ساعت 9 صبح

میدان راه آهن
(همراه با خانواده )

[ سوم آذر 93 ] [ 02:42 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
"طرح ثبت 4آذر در تقویم"
همکاران ارجمند؛اعضای محترم شورای اسلامی شهراندیمشک باسلام واحترام
                       من از نسل سومم، همانهایی که یادمان نمی آید ولی شنیده ام که می گویند جنگ بر ما تحمیل شده است، می گویند انقلاب ما کودکی نوپا بوده است که بخش بزرگی از دنیا تازیانه اش زده اند،هرمستی با دستی! می گویند جنگ تقابل نابرابر خون بوده است وشمشیر! هرخونی کارونی وهر مردی مجنونی!   می گویند کوله پشتی های سربازان سینه چاک وطنم پر بوده است از واژه سنگین ایثار"از همه چیز خود گذشتن برای هیچ نخواستن". می گویند کارزار سخت را به میان دلها برده اند وشبها تا سحرگاهان،نبرد بی امان بین عقل بوده است و احساس، برسرخی سجاده سربازان وشفق در تلاقی گاه نور وتاریکی، درتعامل سازنده عقل واحساس، تولد شادی بخش عشق اتفاق افتاده است. عشق به وطن،به پرچم،به خاک، به مذهب، به "تاریخ" ،هویت یک ملت. وسحر جنگیده اند وجنگیده اند وجنگیده اند... تا سرخی خون سربازان سبب سفیدی روی ملتی باشد دربستر تاریخ.
آری! خاکریز اول جنگ ایثار بود وخاکریز دوم "ایستادگی" . همان واژه ای که حوصله ام را سر می برد . که به تن قلمم تلنگر می زند! چون ایستادگی را درشهرم، دراندیمشک، دردوکوهه،همان سجده گاه سربازان وسرداران و  یادآور آخرین زمزمه معنادار بین مرد ومرگ در تاریخ جنگ، ننوشته اند!
انگار قلم ها رسالت خویش را از یاد برده اند، انگار یادشان رفته است که ایثار فرزند دلبند عشق است وایستادگی،چرا ازایستادگی اندیمشک درتاریخ، درهویت ایران،خبری نیست؟!
چرا کسی نمی نویسد در چهارم آذر 65 درطولانی ترین حمله هوایی پس ازجنگ جهانی دوم بر اندیمشک ومردمانش چه گذشت؟ ! چرا نمی گویند یکهزار شهید اندیمشک فرزندان استقامت اند و ایستادگی!
دیگر آرزو نمی کنم امروز آن روز باشد ومن هم سربازی باشم یاسرداری! اما خدا راشاکرم که امروز به عنوان یک خدمتگزار در دفتر خدمت به شهرم، توان دارم که قلم بردارم وبنویسم که 4آذر درتقویم شمسی ایران باید به نام روز"ایستادگی مردم اندیمشک"به رسمیت شناخته شود.
لذابراساس بند 2ماده 71 شورا در راستای التیام بخشیدن به زخم های مانده بر پیکره ودر ذهن مردمان شهرم، نیاز به ثبت تاریخی ایستادگی اندیمشک درتقویم ایران را اعلام داشته وتقاضا می کنم دریک جلسه فوق العاده باحضور مسئولین ارشد شهر ازجمله امام جمعه محترم، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم، شهردار محترم، روسای محترم ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی وگردشگری، بنیاد شهید وامور ایثارگران،فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج، فرماندهی محترم آمادگاه اصلی دوکوهه، فرماندهی محترم منطقه انتظامی ومسئول محترم ستاد بزرگداشت آن واقعه تاریخی پس از تصویب به عنوان یک طرح پیشنهادی از طرف شورای شهر به شورای استان تقدیم شده تا پس ازتصویب در آن شورا به شورای عالی استانها تقدیم شود، باشد که براساس بند 1و3 ماده 78 مکرر 2 (الحاقی 1382.7.6) باحسن نظر همکاران ارجمند درآن شورای محترم در قالب یک طرح به نهادهای ذیربط ارائه گردد.
امیداست فریاد مردمان شهر اندیمشک به گوش مسئولین مربوطه رسیده وبا یاری شان چهارم آذر در گوش تاریخ طنین انداز شود.
     مهدی قلی کیانی                   عضو شورای اسلامی شهر اندیمشک

[ سوم آذر 93 ] [ 02:38 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


،خدا را شاکرم که توانستم اسباب آگاهی شما دوستان و مردم عزیز و فهیم اندیمشک و بخش الوار گرمسیری را فراهم کنم. مردمی که همیشه در سخت ترین شرایط آگاهانه تصمیم گرفته اند و وفاداری خود را به انقلاب نشان داده اند. مردم عزیز، ما همان هایی هستیم که نگذاشتیم یک وجب از خاکمان به دست دشمن برسد. ما همان هایی هستیم که معروفیم به شهر یک هزار شهید. ما همان هایی هستیم که بهترین جوان هایمان را حتی تا به امروز تقدیم به انقلاب کرده ایم. ما همان هایی هستیم که افتخار کشور در میادین ورزشی، علمی و فرهنگی هستیم. پس امروز به خود می بالیم و افتخار می کنیم.

لازم می دانم از تمامی کسانی که در این مدت بنده را در هر چه بهتر شدن کیفیت وبلاگ با نظرهای سبز و هوشمندانه شان کمک و یاری کردند تشکر کنم. الحق و لانصاف حضور شما دوستان عزیزم گرمای خاص و ویژه ای به این وبلاگ داده . و لازم می دانم از شما برادران و خواهرانم خواهش کنم چنانچه کمی و کاستی وجود داشت که قطعا وجود داشته به بزرگی خودتان ببخشید و باز خواهش کنم که من و وبلاگ حقیرانه ام را تنها نگذارید.

با تشکر از همه شما

مدیریت وبلاگ


aslahtarineandimeshk@gmail.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • تعبیر خواب
  • کوفه
  • ضایعات