تبلیغات
اصلح ترین اندیمشک

اصلح ترین اندیمشک
اندیمشک سرای مردم غیور و قهرمان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظر خود را راجع به مطالب وبلاگ بگویید.


مراسم سوگواری روز عاشورا در اندیمشک برگزار شد

مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش با شکوه هرچه تمام تر و با سیل عاشقان امام حسین(ع) در اندیمشک برگزار شد.در این مراسم زن و مرد پیر و جوان همه آحاد مردم مانند هرسال حضور داشتند و ارادت خود را به اهل بیت بالاخص امام حسین (ع) نشان دادند و اعلام کردند که بعد از گذشت سالها نه تنها عشق به حسین در دلها فروکش نکرده بلکه این عشق هرساله شعله ورتر می شود.شهدای اخیر که نماد شهرمان هستند رنگ و بوی خاصی را به مراسم امسال داده بودند و مردم هم در روز عاشورا و هم در شام غریبان بر سر مزار شهدا حاضر شدند و نثار فاتحه کردند.

پی نوشت: ضمن خسته نباشید به همه دوستان چنانچه از دوستان کسی از مراسم عکاسی کرده و دوس داره با اسم خودش توی وبلاگ بزنم به ایمیل بنده ارسال کنه. متشکر


[ بیست و چهارم آبان 92 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ اندیمشکی ]

به راستی اگر ما کربلا بودیم جزء کدام دسته بودیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چندروزی است که ماه محرم شروع شده و شهر رخت سیاه به تن کرده و رنگ و بوی عزا به خودش گرفته. تکیه ها از چندروز قبل برپا شدن و  صدای نوحه خوانی و مرثیه سرایی تا پاسی از شب به گوش میرسه. جا داره که این ایام رو به همه مردم عزیز تسلیت بگم و از همه خواهش کنم توی عزاداری ها و دعاکردناشون مارو هم فراموش نکنن.

نمی خوام خدایی ناکرده سوگواری خالصانه خیلی ها رو زیر سوال ببرم یا به شخص خاصی توهین کنم و بی احترامی کرده باشم اما یه سری مسائل هست که خیلی از ماها به اونا واقف هستیم و گاها تو محافلمون در موردش بحث میکنیم. اینجا لازم میدونم یه سری حرفا رو بگم شاید اونایی که مورد خطاب این مطلب هستند به خودشون بیان و بیدار بشن که کجا هستن و چکار دارن میکنن و از خواب غفلت بیدار بشن. روی صحبتم بیشتربا جوونها و نوجوونهای عزیزه که با بعضی از رفتاراشون توی این ایام عزیز حرمت امام حسین(ع) و اهل بیتش رو خدشه دار میکنن.

شهر ما تو خیلی از چیزا با شهرای دیگه فرق میکنه و یه جورایی رکورد داره. توی عزاداری امام حسین(ع) هم با همه فرق داریم.برپاکردن تکیه خیلی خوبه،اما دقت کردید که توی یه خیابون چند تا تکیه برپاشده؟دقت کردید هرتکیه ای که تو شهرمونه یه اسم خاص داره؟اسمایی که آدم شرمش میاد با خودش زمزمه کنه چه برسه که نسبت داده بشه به تکیه عزای سید الشهدا.

دقت کردید که هر تکیه ای که علمش بلندتره و چلچراغش سنگین تر و بلندگوهاش قوی تر عظمت بیشتری داره و از دید ما عزاداری توش ثواب بیشتری داره؟

دقت کردید ایام محرم آرایشگاهها چقد شلوغ میشن؟در حالیکه وقتی یکی از اقواممون فوت میکنه هفته ها حتی اب هم به صورتمون نمیزنیم چه برسه به اتو کردن مو و فشن و .....!!!!!!!!!

دقت کردید از ساعت 8 تا 11 وقتی میری عزاداری کنی انگار اومدی شوی لباس؟بعضی از ماها جوری لباس می پوشیم که انگار استغفرالله اومدیم عروسی.

دقت کردی جدید ترین مدلهای آرایش و لباس خانم ها رو میتونید توی ایام محرم ببینید؟

خیلی از ماها امام حسین رو نمیشناسیم و نمیدونیم قیام ایشون برای چی بود و گرنه خیلی از این کارا رو انجام نمیدادیم.هستن ادمایی که با نیت پاک و اخلاص تمام این شبها اونجوری که باید و شاید به عزای حسین مشغولند و باید اونا رو از ادمایی ریاکار جدا کرد. با شکوه برگزار کردن مراسم عزای حسین خوبه اما این شکوه نباید خدایی ناکرده به شکوه و شکایت تبدیل بشه.از همتون التماس دعا دارم.


[ بیستم آبان 92 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ اندیمشکی ]

شورا بنا به اصل100 قانون اساسی تجلی گر حاکمیت محلی مردم و سیر انتقال قدرت سالم از دولت  به مردم می باشد.خوشبختانه این مدیریت شورایی به عنوان یکی از دستاورد های مهم انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه و مستحکمی  در ساختار کشور برخوردار است . وبا اختیارات و استقلا لی که قانون برای این نهاد قائل گردیده آن را در کنارسایر نهادها برای کمک به رشد و بالندگی  ایران اسلامی قرار داده است .شورا از بدو تولد تاکنون همواره  فراز و فرود های بسیاری داشته است که در این نوسانات  عوامل بسیار ی دخیل بوده اند تاجایی که برخی ازاین عوامل حرکت رو به رشد شورا را مختل نموده اند .

در بررسی روند شکل گیری این نهادآنچه بیش از همه بعنوان یک آفت موجبات ناکارآمدی شورا و نارضایتی مردم را فراهم نموده است ورود شورا به عرصه مسائل سیاسی و دخالت برخی جریانات در روند تصمیم گیری شورا بوده است .این دخالت هامنجر به تصمیماتی سرنوشت ساز شده که بعضا برخلاف منافع و مصالح مردم بوده است. هرچند در واقع این تصمیمات از ناحیه ی دیگران بر شورا تحمیل گردیده ، لکن شورا را در مظان اتهام عمومی قرار داده است .

مع الوصف شورای چهارم شهر اندیمشک  با علم به این موضوع و درس گرفتن از تجربیات تلخ گذشته  از همان ابتدا سعی داشته  با اتخاذ شیوه ای مناسب از استقلال خود حراست و پاسداری نماید .و راه تاثیر گذاری  جریانات بیرونی را بر تصمیمات مهم شورا ازجمله انتخاب شهردار سد نماید .علیهذا با بررسی های دقیق  کار شناسی و با تایید اکثریت قریب به اتفاق اعضاء برای اصلاح رویه ی نادرست سنوات گذشته این شورا برای اولین بار  به گزینش  شهردار آینده شهراز راه فراخوان عمومی وانتشار در سراسر کشور  اقدام نمود تا از همه ی ظرفیت های موجود برای انتخاب شهردار استفاده نماید . فارغ ازاینکه نتیجه فراخوان –انتخاب شهردار – برای همه اعضای شورای شهر رضایت بخش بوده یا خیر؟  اعضای شورای اسلامی شهراندیمشک لازم دانستندضمن پایبند بودن به مصوبات قانونی شورای شهر  برای آگاهی بخشی به جامعه و شفاف سازی نکاتی چند را در این راستا متذکر شوند:

1-وفق ماده ی 71 قانون شوراها از مهمترین وظایف شوراهای شهر انتخاب شهردار می باشد .بنابراین وظیفه، شورای شهر موظف است با عنایت به شرایط تصریح شده در قانون بلافاصله پس از رسمیت یافتن  اقدام به انتخاب شهردار مطابق با مر قانون نماید .شورای شهر اندیمشک نیز با رعایت تمام موازین قانونی وبرگزاری چندین جلسه  همراه با دعوت از نامزدهای مختلف و بررسی سوابق وتجربیات آنها ،در نهایت با رای اکثریت اعضاءازمیان افراد واجد شرایط یکنفر را به عنوان شهردار به مراجع ذیصلاح معرفی نمود.

2-مطابق با قانون تصمیمات شورا بوسیله رای گیری و با رای اکثریت شورا لازم الاجراست .این حق قانونی شورا ست که تصمیماتش را با رای اکثریت به تصویب برساند و لذا بر همه اعضای شورا و سایر مراجع قانونی فرض است در چار چوب قانون به این تصمیمات پایبند بوده و به رای اکثریت شورا که برخاسته از رای اکثریت آحاد جامعه است تمکین نمایند .

3-باوجود انتخاب یک فرد غیر بومی بعنوان شهردار اندیمشک هیچگونه فعل خلاف قانونی توسط شورا شهرصورت نگرفته است .همچنانکه  بسیاری از افراد شایسته اندیمشکی در نقاط مختلف کشورمان بعنوان افراد غیر بومی مسئولیت های مهمی را بر عهده  دارند یا در مدیریت ادارات این شهرستان افراد غیر بومی زیادی مشغول به فعالیت هستند. بنابراین این امر مسئله جدیدی نیست و در همه جای کشور مرسوم می باشد ونمی تواندفی نفسه مذموم باشد، مگر خلاف آن ثابت گردد.

4-ما اعضای شورای شهر اندیمشک  با علم به اینکه هر تصمیمی مخالفان و موافقانی دارد.-کما اینکه تعدادی از دوستان شورا نیزمخالف تصمیم اکثریت شورا بوده اند- .انتقاد سازنده شهروندان مخالف انتخاب شهردار را حق مشروع آنان دانسته و آن را با جان ودل پذیرا هستیم .وبه این گروه از همشهریان  اعلام میکنیم به نمایندگان خود در شورا اعتمادنموده و فرصت لازم را برای اصلاح امور به آنان بدهند.لکن از آن دسته اشخاص حقیقی و حقوقی  گلایه مندیم که با وجود اطلاع کامل از قانون شرح وظا یف و اختیارات شورا بجای دعوت همگان به تمکین در برابر قانون و تنویر افکار عمومی دست به اقدامات نسنجیده زده و با شیوه ای نادرست امر را بر مردم مشتبه نموده  اند.گویا شورا زیر مجموعه آنان بوده و خلافی مرتکب شده است .!!!!  .

5-ما اعضای شورای شهر اندیمشک خواستار تعامل سازنده وبراساس احترام متقابل با همه مسئولین شهرستان  برای حل مشکلات شهر و شهرداری و به تبع آن شهروندان اندیمشک هستیم و ازآنان مساعدت و یاری می طلبیم و انتظار داریم که مسئو لین شهرستان بیش از گذشته اهتمام لازم را نسبت به حل وفصل مشکلات  شهر و شهرداری داشته وضمن احترام به استقلال شورا از تصمیمات این نهاد قانونی حمایت نمایند .

در پایان ما اعضای شورای شهر اندیمشک نخست خودمان وبعد عموم مردم و مسئولین  را به انسجام وهمدلی برای پیشبرد امور شهروندان دعوت نموده و ضمن تشکر از همراهی و حمایت همه همشهریان ،به همه کسانی که دنبال دامن زدن به اختلافات در شور ای شهر وایجادشکاف  بین شورا و مردم برای بهره برداری از آن هستند، هشدار می دهیم که اگر به این رویه غلط وناصحیح  ادامه دهند در مقابل آنها سکوت نکرده و با روشنگری  آنان را به دادگاه مردم این شهر واگذار کرده  وقضاوت در مورد آنان را به مردم می سپاریم . و ازشهروندان شریف و بزرگوار انتظار داریم به فرزندان خود در شورا ی شهر اعتمادنمایند و مطمئن باشند این شورا باهیچ فرد یا گروهی بر سر منافع مردم  معامله نخواهد کرد.و از حقوق همه ی شهروندان اندیمشک دفاع خواهد نمود .به امیدروزی که شهرستان یکهزار شهید اندیمشک در همه ی زمینه ها به آن درجه از رشد، و بالندگی که شایسته ی مردم این شهراست برسد.و  دیگر شاهد اینگونه مشکلات درشهر نباشیم.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

شورای شهر اندیمشک

8/9/ 1392


[ چهاردهم آبان 92 ] [ 02:54 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]

گروهبان یکم پژمان شهاوند از مرزبانان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جوان برومند اندیمشکی در حادثه تروریستی سراوان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 عصرجمعه ساعت نزدیک پنج بعدظهر هنگام جابجایی نیروهای مرزبانی سه ماشین از مرزبانان هنگ مرزی سیرکان در کمین اشرار مسلح قرار می گیرند و در این حادثه 14 تن از نیروزهای مرزیابنی شهید و پنج نفر زخمی می شوند.
دربین شهدا نام یکی از همشهریان عزیزمان به نام پژمان شهاوند دیده می شود که ضمن تسلیت به خانواده ایشان از خداوند منان برای ایشان علو درجات و برای خانواده این عزیز صبر خواستاریم.
مراسم تشییع پیکر پاک این جوان عزیز امروز راس ساعت 3 بعداز ظهر در گلزار شهدای شهرستان اندیمشک برگزار می شود.
روحش شاد و یادش گرامی باد

[ ششم آبان 92 ] [ 01:36 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


،خدا را شاکرم که توانستم اسباب آگاهی شما دوستان و مردم عزیز و فهیم اندیمشک و بخش الوار گرمسیری را فراهم کنم. مردمی که همیشه در سخت ترین شرایط آگاهانه تصمیم گرفته اند و وفاداری خود را به انقلاب نشان داده اند. مردم عزیز، ما همان هایی هستیم که نگذاشتیم یک وجب از خاکمان به دست دشمن برسد. ما همان هایی هستیم که معروفیم به شهر یک هزار شهید. ما همان هایی هستیم که بهترین جوان هایمان را حتی تا به امروز تقدیم به انقلاب کرده ایم. ما همان هایی هستیم که افتخار کشور در میادین ورزشی، علمی و فرهنگی هستیم. پس امروز به خود می بالیم و افتخار می کنیم.

لازم می دانم از تمامی کسانی که در این مدت بنده را در هر چه بهتر شدن کیفیت وبلاگ با نظرهای سبز و هوشمندانه شان کمک و یاری کردند تشکر کنم. الحق و لانصاف حضور شما دوستان عزیزم گرمای خاص و ویژه ای به این وبلاگ داده . و لازم می دانم از شما برادران و خواهرانم خواهش کنم چنانچه کمی و کاستی وجود داشت که قطعا وجود داشته به بزرگی خودتان ببخشید و باز خواهش کنم که من و وبلاگ حقیرانه ام را تنها نگذارید.

با تشکر از همه شما

مدیریت وبلاگ


aslahtarineandimeshk@gmail.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • تعبیر خواب
  • کوفه
  • ضایعات