تبلیغات
اصلح ترین اندیمشک

اصلح ترین اندیمشک
اندیمشک سرای مردم غیور و قهرمان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظر خود را راجع به مطالب وبلاگ بگویید.


نگرانی ما هنوز رفع نشده است

عضو شورای شهر اندیمشک در گفتگو با خبرنگار ما با انتقاد از وضعیت کنونی دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری اندیمشک گفت: اعتقاد بنده این است که در یک مرکز علمی، رفتارها هم باید علمی باشد اما امروز واقعاً اینگونه نیست.

مهدی قلی کیانی افزود: در زمانی که شورا برای اولین بار به قضیه این دانشگاه ورود پیدا کرد افرادی به عنوان مؤسس یا سهامدار و نیز سرپرست دانشگاه به شورا دعوت شدند و پس از بحث های فراوان اعلام کردند که چون بین خودشان اختلاف وجود دارد در صورت حفظ حرمتشان، حاضرند سهام دانشگاه را به شهرداری ببخشند اما با لج و لجبازی هایی که از سوی عده ای صورت گرفت کار به جایی کشیده شد که شورا مصوبه ای را صادر کرد که [خود] در اجرای آن مانده است.

وی اضافه کرد: در این مصوبه ۲نکته بارز آمده است یکی «ملغی کردن مصوبات و تصمیمات غیرقانونی گذشته» و دیگری «تعیین تکلیف مدیریت و تعیین مدیر جدید» اما هیچکدام از این دو مورد تا به امروز اجرا نشده و ما نگران این موضوع هستیم که چرا شهرداری در راستای اجرای مصوبه، علیه سهامداران یا موسسان، هیچ طرح دعوای حقوقی نکرده است؟!.

قلی کیانی گفت: اگر از همان ابتدا به صورت توافقی، این افراد کنار گذاشته می شدند – کمااینکه خودشان هم حاضر به این کار بودند – خیلی بهتر بود  و در واقع راه یک ساله، یک شبه طی می شد اما اعضای شورا گوش نکردند و جای سؤال اینجاست امروز که می گوییم قانون، چرا اقدام قانونی نمی کنند؟!.

وی تصریح کرد: کسی نمی تواند ۳ سال به عنوان سرپرست [مشغول به کار] باشد و اینکه حکمش را نزده اند، برای من به عنوان نماینده مردم[در شورا] قابل هضم نیست و از طرفی چرا شهردار می گوید «من با رایزنی با اعضای شورا به این نتیجه رسیده ام که سرپرست فعلی باقی بماند»! در حالی که ما اسنادی را آوردیم که از سیر حرکات شبهه برانگیزی در این مجموعه حکایت دارد.

وی خاطر نشان کرد: اعتقاد شورای چهارم این است که شورای سوم در بحث دانشگاه علمی – کاربردی تخلف کرده و اگر ما می خواهیم با این تخلف برخورد کنیم نمی شود مدیر مجموعه، عضو همان مجموعۀ متخلف باشد! یعنی نمی توان فردی را مسئول بررسی و رسیدگی به تخلفی کرد که خودش انجام داده است!.

عضو شورای شهر گفت: ورود سرپرست فعلی دانشگاه علمی – کاربردی از روزی که عضو شورا بوده به عنوان سرپرست دانشگاه مذکور خلاف نص صریح قانون شوراها است که می گوید: «سرپرست دانشگاه حتی نمی تواند کاندیدای شورای شهر شود» چه برسد به اینکه این دانشگاه که دانشگاهی است در حوزه انتخابیه اندیمشک، زیر نظر و تابع شهرداری است که عضو شورا به هیچ عنوان نمی تواند به لحاظ حقوقی ارتباطی با شهرداری داشته باشد چون ناظر بر شهرداری است و نمی توان عضو شورا بود و درعین حال رئیس دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری هم بود!.

وی افزود: طبق گفته حسابدار [سابق] دانشگاه، سرپرست فعلی این دانشگاه در تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۳ از وی خواستار اسناد مالی دانشگاه جهت ارائه به شورای شهر می شود که حسابدار نیز در تاریخ ۲۰ / ۸ / ۹۳ اسناد را در اختیار سرپرست دانشگاه می گذارد اما وی تاکنون این اسناد را به شورای شهر و شهرداری ارائه نکرده است.

وی اضافه کرد: در موردی دیگر، سرپرست فعلی در تاریخ ۲۸ / ۱۱ / ۹۳  به مرخصی رفته و در تاریخ ۲ / ۱۲ / ۹۳ پس از بازگشت از مرخصی، نامه ای به حراست دانشگاه می نویسد و مدعی می شود که سامانه های مالی مرکز، مورد دستکاری قرار گرفته و تمام اطلاعات مالی دانشگاه پاک شده است.

قلی کیانی گفت: این سؤال پیش می آید که این مسئله چرا به شورا و شهرداری اطلاع داده نشده؟ و علاوه بر آن، چند روز بعد از نگارش این نامه، حسابدار، برکنار شده و ۱۰۰ میلیون از حساب دانشگاه برداشت می شود!.

وی یادآور شد: سرپرست فعلی دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری، هفته ای ۲۴ ساعت تعهد تدریس به آموزش و پرورش دارد و از طرف دیگر در دانشگاه های فرهنگیان و علمی – کاربردی مشغول به تدریس است و در واقع فردی چند شغله است که مجموعه ساعات تدریس وی بالغ بر ۵۴ ساعت می شود حال اگر بخواهیم کل ساعات اداری را در یک هفته بشماریم چند ساعت می شود؟ آیا با این شرایط دیگر توان و فرصتی برای انجام وظیفه و گرداندن چرخ دانشگاه علمی – کاربردی برای وی باقی می ماند اما با این حال ادعا می کند که در مدت ۳ سال سرپرستی خود حتی یک ساعت هم به مرخصی نرفته است!.

وی همچنین گفت: آیا درست است که فردی خودش مدیر دانشگاه باشد و ساعات زیادی از تدریس را به خودش اختصاص دهد آن هم بدون ارتباط با رشته تحصیلی اش؟ مثلاً «حقوق کار» تدریس کند در حالی که رشته تحصیلی خودش ادبیات است! و اصولاً یکی از ابهامات اساسی که وجود دارد این است که یک تحصیلکرده ادبیات چگونه می تواند به عنوان رئیس دانشگاه علمی – کاربردی که یک مرکز فنی است منصوب شود؟! و من فکر می کنم یکی از دلایلی که موجب شده ۳ سال حکم ریاست وی به تأخیر بیفتد همین عدم ارتباط مدرک با جایگاه سازمانی اش بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: اگر از میان جوانان تحصیلکرده این شهر فردی سالم با وقت آزادتر و با رشته تحصیلی مرتبط با این دانشگاه به ریاست این مرکز منصوب می شد نه این حواشی پیش می آمد و نه کیفیت آموزشی و خدمات فدای این هیاهوهای سیاسی می شد.

مهدی قلی کیانی در پایان این گفتگو تأکید کرد: ما نگران این مسائل هستیم و باز هم می گوییم شهردار نباید بگوید «چون عده ای از شورا گفته اند، ایشان را انتخاب کرده ام»! این حق مردم و حق دانشجویان نیست.

منبع: سایت اریترین

[ نهم اردیبهشت 94 ] [ 06:07 ب.ظ ] [ اندیمشکی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


،خدا را شاکرم که توانستم اسباب آگاهی شما دوستان و مردم عزیز و فهیم اندیمشک و بخش الوار گرمسیری را فراهم کنم. مردمی که همیشه در سخت ترین شرایط آگاهانه تصمیم گرفته اند و وفاداری خود را به انقلاب نشان داده اند. مردم عزیز، ما همان هایی هستیم که نگذاشتیم یک وجب از خاکمان به دست دشمن برسد. ما همان هایی هستیم که معروفیم به شهر یک هزار شهید. ما همان هایی هستیم که بهترین جوان هایمان را حتی تا به امروز تقدیم به انقلاب کرده ایم. ما همان هایی هستیم که افتخار کشور در میادین ورزشی، علمی و فرهنگی هستیم. پس امروز به خود می بالیم و افتخار می کنیم.

لازم می دانم از تمامی کسانی که در این مدت بنده را در هر چه بهتر شدن کیفیت وبلاگ با نظرهای سبز و هوشمندانه شان کمک و یاری کردند تشکر کنم. الحق و لانصاف حضور شما دوستان عزیزم گرمای خاص و ویژه ای به این وبلاگ داده . و لازم می دانم از شما برادران و خواهرانم خواهش کنم چنانچه کمی و کاستی وجود داشت که قطعا وجود داشته به بزرگی خودتان ببخشید و باز خواهش کنم که من و وبلاگ حقیرانه ام را تنها نگذارید.

با تشکر از همه شما

مدیریت وبلاگ


aslahtarineandimeshk@gmail.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • تعبیر خواب
  • کوفه
  • ضایعات